Z pomocą promienników gazowych ugotujemy pyszny obiad

W związku z ciągłym wzrostem cen paliw rodzi się wiele pomysłów, które pozwalają ograniczać ich zużycie. Od lat relatywnie najtańszym paliwem jest gaz, ale i jego zużycie możemy ograniczyć stosując nowoczesne technologie. Producenci zarówno całych systemów grzewczych, jak i urządzeń AGD starają się uzyskać zadowolenie swoich klientów pod każdym względem.

Promienniki gazowe służą dziś w wielu restauracjach, halach magazynowych i obiektach handlowych. Są wykorzystywane zarówno na budowach, jak i podczas imprez plenerowych. Ciepło, które wydzielają przy niewielkim zużyciu gazu jest warte każdej ceny.

Coraz popularniejsze stają się także płyty gazowe z promiennikami gazowymi. Do niedawna nic nie mogło pokonać zwykłych kuchenek gazowych. Wprowadzenie na rynek ich elektrycznych odpowiedników było traktowane głównie jako ciekawostka, bo niewiele osób stać na gotowanie z pomocą energii elektrycznej. Płyty gazowe z promiennikami gazowymi pozwoliły na zwiększenie oszczędności i bezpieczeństwa w naszych domach.

Dużą zaletą tych urządzeń jest ich nowoczesny wygląd i łatwość obsługi. Promienniki gazowe są umieszczone pod szkłem ceramicznym, co zmniejsza straty ciepła, które niestety są domeną tradycyjnych kuchenek gazowych. Nie zużywają także gazu przez cały czas, ponieważ posiadają termostaty, które odpowiadają za określoną temperaturę płyty. Ich użytkowanie jest całkowicie bezpieczne, ponieważ nie ma płomienia, a jedynie żarzące się promienniki.

Jedyną wadą płyt gazowych z promiennikami gazowymi jest nieco wyższa cena od kuchni tradycyjnych. Wydatek jednak szybko się zwraca, bo oszczędności w zużyciu gazu są niemałe.