Promienniki gazowe a warunki składowania żywności

Ogrzewanie wielkogabarytowych powierzchni jest niemałym wydatkiem. Każdy przedsiębiorca usiłuje osiągać optymalną temperaturę w olbrzymich pomieszczeniach po jak najniższych kosztach. W wielkich halach produkcyjnych, obiektach handlowych i sportowych temperatura może się wahać. Składowanie żywności oraz utrzymywanie właściwych temperatur w magazynach, w których znajduje się jedzenie nie należy do prostych zadań.

Żywność potrzebuje sztywnych temperatur zarówno zimą, jak i latem. Musi być przechowywana w określonych warunkach, by zachowywała świeżość i trwałość. Magazyny, w których będzie składowana, muszą być przystosowane do jej przechowywania i spełniać wiele wymogów. Pomieszczenia nie mogą być zbyt wilgotne, by produkty nie psuły się, a także zbyt chłodne, by zapewniały odpowiednie warunki dla ludzi, którzy w nich pracują.

Ze względu na szczególne wymogi przechowywania żywności, a także koszty ogrzewania wielkich powierzchni magazynowych, najczęściej stosuje się rozwiązania energooszczędne. Do takich rozwiązań należą promienniki gazowe, które nie będą generowały wysokich kosztów, a jednocześnie ogrzeją produkty żywnościowe do ściśle określonej temperatury. Wystarczy je odpowiednio zamontować, by dokładnie tak, jak potrzeba ogrzewały jedzenie.

Oprócz promienników gazowych w każdym pomieszczeniu magazynowym powinna być zainstalowana klimatyzacja lub przynajmniej wentylacja mechaniczna, która nie pozwoli na rozwój bakterii, a także latem ochłodzi magazyn do pożądanej temperatury. Dzięki promiennikom gazowym i klimatyzacji otrzymamy zawsze idealną temperaturę do przechowywania żywności.